Pravidla boje - základní úkony vojáka

Čtěte, než něco nechtěného vyplodíte...

Pravidla boje - základní úkony vojáka

Příspěvekod Born » sob 27. pro 2014 2:39:46

Pravidla boje


- Zvolený velitel rozhoduje o přidělení profesí hráčů na začátku hry. Nikdo nebude namítat, že mu přidělená profese nevyhovuje, protože ho to tak nebaví atd. Velitel sám uzná za vhodné co je pro koho optimální funkce. (vždy se dá mezi sebou domluvit i rozumně a případně funkce mezi sebou zaměnit). V průběhu mise již neexistuje možnost, že si bez svolení svého velitele změníte svoje vybavení!

- Velitel je zodpovědný za tým a plnění úkolů. Nikdo nikdy nezpochybňuje jeho rozhodnutí a plňí jeho rozkazy! Pokud si velitel zažádá o jiný návrh, může někdo samozřejmě navrhnout jiný postup, ale konečné rozhodnutí o dalším postupu je na veliteli.

- Pozice zásadně udáváme podle kompasu (kurz 234) nebo GPS (012345 tank). Pokud někdo zpozoruje nepřítele. Okamžitě zahlásí KONTAKT, poté následuje zahlášení směr, vzdálenost. (2 vojáci, směr 160, vzdálenost asi 350m). Už po zahlášení "KONTAKT" celá skupina okamžitě zastaví a čeká na rozkazy. Pokud bude skupina ve vozidle, může užívat hodinového systému (skupina vojáku, 10 hodina, vzdálenost 150). Když člen týmu zpozoruje nepřítele, tak za žádných okolností nestřílí dokud nedostane povolení od velitele, nebo není jednotka v přímém ohrožení!

- Formace je základ pro pohyb po bojišti. Formaci určuje velitel a družstvo ji drží, dokud velitel nerozhodne jinak. Tvar formace dodržujeme co nejlepé s ohledem na možnosti terénu. Toho se týkají i rozestupy. Nesmí se stávat, že jeden granát zabije či zraní půlku družstva. Rozestupy se liší pro boj ve městě i v lese. Ve městě jsou těsnější, ale v lese si každý musí hlídat, aby nevznikali příliš těsné formace.

- Krytí rozhoduje o přežití jednotky, proto jej nepodceňujte. V případě zastavení, všichni pokleknou a podle formace vytvoří odpovídající krytí. V případě kruhové obrany každý hráč zahlási směr svého krytí a případně se přesune na jinou nekrytou pozici. (Mozek, kryju jih, Born mám západ atd...)

Obrázek


- Záchrana zraněných je vždy stejně důležitá jako splnění mise. Zraněný podá přibližnou pozici, kde se nachází. Úkolem ostatních je přednostně zabezpečit místo okolo zraněného (nejlépe pomocí kouřových granátů) a až pak se snažit pomoci zraněnému.

- Pokud se kdokoliv ztratí, neprodleně ohlásí svůj stav veliteli. Za žádných okolností se nesnaží družstvo najít na vlastní pěst a vyčká na pokyny velitele!

- Pokud dostaneme povolení při střelbě změnit naši pozici, sledujeme situaci kolem sebe a nepřebíháme ostatním před zbraní. Ostatní členy jednotky obcházíme vždy za zády.

- Ostatní činnosti, které se mohou stát a nejsou zde uvedeny, řeší velitel jednotky.

- V komunikaci platí nejdůležitější pravidlo, dodržování pořádku na kanálu a vyvarovat se zbytečné dlouhým relacím. Sdělujeme jen důležité informace souvisejícím s děním v boji.


Pokud nebudou opakovaně tyto pokyny dodržovány, členové klanu BTK, si vyhrazují právo, dotyčnou osobu potrestat vyřazením z boje.

V případě zajímavého návrhu na úpravu pravidel kontaktujte hlavní administrátory.
Uživatelský avatar
Born
1SG (Štábní rotmistr)
1SG (Štábní rotmistr)
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 24. bře 2014 22:26:05

Zpět na PRAVIDLA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron