ArmA

ŽÁNR – 1st person akce / komplexní simulátor války
VÝROBCE – Bohemia Interactive Studio
WEB – http://www.arma.cz/
VÝROBCE – http://www.bistudio.com/

Pokračování slavné a legendární ČESKÉ simulace války OFP: OPERATION FLASHPOINT. ARMA si na válku nehraje, ARMA je válka.

Hra Vás zavede do boje na ostrově Sahrani, kdy komunistický sever zaútočí na demokratický jih. Samozřejmostí jsou počeštěné titulky a vůbec veškeré texty ve hře. ARMA rozhodně není nic pro bábovky co po nocích tajně paří CSko, Battla a podobné arkády, ARMA Vám tam, kde ostatní hry mají vylepšení hratelnosti na úkor reality, podrazí nohy – připravím Vám hořkou dávku reality a budete se muset soustředit pouze a jen na své smysly, žádná pomoc ze hry Vám nepřijde – pokud se budete spoléhat na štěstí, budete se brzy válet v krvi a ve smrtelných křečích v ulicích nepřátelského města.

Samozřejmostí je naprostá volnost pohybu a rozhodování – zde děj akce ovlivňuje hráč, ne neviditelné stěny koridoru. Ve všech hrách se pokoušejí dát hráči více volnosti a prostoru, zde mnohdy tvůrci misí musí přemýšlet, jak hráče omezit 🙂

Hra je postavena na vylepšeném enginu z původní hry a i přes nemalé problémy ve verzi 1.00 je v aktuální betaverzi 1.15 ve skvělé kondici a poráží již mrtvou a oproti arma zabugovanou hru OFP v1.96 na všech frontách.

Samozřejmostí jsou bitvy, kdy je na bojišti několik desítek až stovky jednotek operujících na tak rozsáhlé herní ploše detailně vytvořené, že i mnohé strategie jí mohou závidět.

Do hry neustále přibývá mnoho a mnoho addonů a modifikací, které ve větší míře přispívají k vylepšení hry pro hráče přesně jim na míru. Díky tomu se ArmA stává stále oblíbenější a oblíbenější, což je opak oproti jiným hrám, kdy je jejich vrchol těsně po vydání.

Samozřejmostí je impletovaný editor, ve kterém se dají dělat opravdu veliké divy. Navíc tvůrci této hry (BIS – Bohemia Interactive Studio) uvolnili v co nejkratším čase po vydání oficiální nástroje pro tvorbu addonů, ostrovů a dalších prvků do hry a věnují se komunitě, čímž se hra stává ještě lepší a lepší!

MINIMÁLNÍ HW POŽADAVKY:
CPU: 2 Ghz
RAM: 512 MB
VGA: Nvidia Geforce FX s 128 MB RAM & pixel shader 2.0, ATI Radeon 9500 s 128 MB RAM & pixel shader 2.0
OS: Windows XP nebo Windows 2000 a DirectX 9c

DOPORUČENÉ HW POŽADAVKY
CPU: 3 Ghz
RAM: 1 GB
VGA: Nvidia 6800 a lepší, nebo Ati x800 a lepší s přinejmenším 256 MB RAM
HD: Potřebné volné místo: 3 GB (nebo více pro stažené addony)
OS: Windows XP a DirectX 9c

O hře existuje velké množství webů a fanstránek, zde jsou nejdůležitější z nich:

ENG / ANGLICKY:

– veškeré dění ohledně hry ARMA, novinky, addony, modifikace, mise…, momentálně nejlepší fan-site této hry

– veškeré dění ohledně hry ARMA, novinky, addony, modifikace… Tento web je i v CZ verzi!

– Sahrani radio, důležité novinky

– oficiální forum ke hře, pokud něco vyjde, zde je to jako 1.

– oficiální „on-line“ help

CZ / ČESKY:

– překlady tutoriálů do češtiny, originální nápady a návody, které jinde nenajdete, informace o dění v klanech atp…

Přejít k navigační liště